ענת מרוק | מעצבת רב תחומית | מיסדת סטודיולעיצוב °360


בשנת 2011 הקמתי את סטודיו °360 לעיצוב רב תחומי שעוסק בעיצוב תערוכות, תפאורות, ופנים.


את הסטודיו ייסדתי לאחר חמש שנות לימודי עיצוב תפאורה ותלבושות באקדמיה לאמנויות בונציה ויותר מעשור של עבודה כמעצבת בארץ ובאיטליה, שבמהלכן השלמתי גם לימודי עיצוב פנים בטכניון.


העבודה שלי כמעצבת מאופינת על ידי תהליך מחקר ממושך, מבט רחב ומעמיק והצלבת ידע מתחומים שונים במטרה לפתח רעיונות חדשים בשיתוף עם הלקוחות והספקים. מעולם התאטרון אני מביאה זיקה ומחויבות לתוכן שסביבו נבנה ומתפתח העיצוב, יכולת פענוח חללים דרך הסיפור שלהם ובניית דיאלוג פורה ויצירתי עם הלקוח. חשוב לי לתהות על קנקנו של כל ציר ומחבר ובו זמנית להתיחס אל המכלול העיצובי, אל ההקשר שלו לסביביתו הפיזית הקרובה והרחוקה ואל האנשים שחיים בו ולסיפור שלהם, במטרה לייצר חיבור אמיץ ובעל משמעות בין העיצוב, החללים שהוא יוצר ובין האנשים המחיים אותו. השאיפות המקצועיות שלי לעתיד כוללות המשך והעמקת העיסוק בעיצוב חללים המאכלסים ידע ואמנות עבור הקהל הרחב שילמדו, ירגשו ויקדמו את איכות החיים של הפוקדים אותם על ידי חבירה למוסדות, רעיונות, אנשים וארגונים שמקדמים תרבות, מחקר ויצירה.


פרויקטים חשובים שהיתה לי הזכות לקחת בהם חלק לאורך השנים: ניהול מחלקת אבזרים וחזות תפאורה בפסטיבל האופרה פוצ׳יני בטוסקנה ובאופרה הישראלית, שיתוף פעולה מרתק עם המחזאי, הבמאי והמעצב יחזקאל לזרוב שכלל עיצוב תפאורה ותלבושות ל״איגלו״ עבור בפסטיבל ישראל ול״פונדק הרוחות״ עבור תאטרון הקאמרי, עיצוב שטחים ציבוריים במלון קרלטון תל אביב, שיפוץ מן היסוד של דירה בבנין בן מאה שנה ביפו, עיצוב והפקת תוכן עבור אירועי שבוע הספר בראשון לציון, עיצוב גרפיקה ושילוט עבור מרכז הספריות בראשון לציון והשתתפות במכרז לעיצוב תערוכת אנטומיה ורפואה במוזיאון הטכנודע ולתערוכת כרזות עכשוויות מאיראן במוזיאון לאמנות האיסלאם.